IPv6 Portál.cz

MONETA Money Bank, a. s.

KategorieBanky
Web společnostihttps://www.moneta.cz/
Stav podpory IPv6nepodporuje
Záznam vytvořen21. června 2023 12.37
Poslední aktualizace21. června 2023 12.37

I přesto, že zde vidíte informaci o nepodpoře IPv6, společnost s dotazem na IPv6 kontaktujte, aby obdržela signál, že IPv6 je důležité a poptávané.

Zaslal Michal Zima dne 21. června 2023 12.37

Stav podpory IPv6: nepodporuje

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, kdy/v jakém časovém horizontu zpřístupníte svůj web a internetové bankovnictví i po protokolu IPv6? Děkuji za odpověď.


Dobrý den, pane Zimo,
bohužel Vámi zaslaná zpráva je nečitelná. Požádáme tedy o znovu zaslání. Budeme čekat na další email.


Dobrý den,
nečitelná v jakém smyslu? Má zpráva byla prostý text na pár řádků, a navíc bez příloh.

Chtěl bych se zeptat, kdy/v jakém časovém horizontu zpřístupníte svůj web a internetové bankovnictví i po protokolu IPv6? Děkuji za odpověď.


Dobrý den,
děkujeme, že se na nás opět obracíte touto cestou.
Stránky Moneta Money bank a taktéž Internet Banka jsou pouze v IPv4. Zpřístupnění na formu IPv6 tedy neplánujeme.
Zeptáme se tedy, co je důvodem tohoto požadavku? Nefungují nebo omezují Vás tímto stránky banky? V případě, že poskytovatel internetu nepodporuje IPv4, měl by mít pro toto nastaven svůj mechanismus a postup.


Dobrý den,
IPv4 je historický protokol a adresy v něm používané došly již před čtyřmi lety [1]. Jak chcete zajistit podporu IPv4, pokud Vám RIPE NCC (správce adresního prostoru v našem regionu) nemá možnost IPv4 adresy přidělit?

Takže ano, nepodpora aktuálního internetového protokolu (tj. IPv6) je značně omezující. To, že raději investujete do zkrášlování stránek a IB, než abyste zajistili technologickou připravenost odpovídající aktuálním standardům, je velmi smutné.

[1]: https://www.ripe.net/publications/news/about-ripe-ncc-and-ripe/the-ripe-ncc-has-run-out-of-ipv4-addresses


Dobrý den,
po konzultaci s kolegy z příslušných oddělení, zabývajících se touto problematikou Vám můžeme sdělit, že protokol IPv6 v Moneta Money banka aktuálně v procesu zavádění. Děkujeme za trpělivost.